Поливні системи і водойми

Поливные системы и водоемы

Поливні системи

Основним і обов’язковим видом догляду за зеленими насадженнями є полив. Адже без достатньої цілющої вологи не зможе рости жодна рослина, тому своєчасне забезпечення оптимальною кількістю води – одне з найважливіших завдань садівників.
Найкраще забезпечити вологою зелені насадження Вам допоможуть системи автоматичного поливу.
Система автоматичного поливу (автоматическая поливная система) – це інженерно-технічний комплекс, що дозволяє виконувати автополив більш якісно і професійно, чим при ручному поливі.

Основні переваги системи автоматичного поливу:

 • Полив проводиться в певний встановлений час доби, коли рослини найкраще засвоюють вологу (увечері, уночі або рано уранці).
 • Полив здійснюється рівномірно по всій площі земельної ділянки.
 • Поливна система (поливная система) працює без участі людини, тобто навіть при відсутності господарів ділянка буде поливатися в задані дні і години.
 • У дощову погоду полив автоматично припиняється.
 • Поливная система має привабливий і естетичний вигляд – вона не порушує гармонію ландшафту: всі її елементи монтуються під землею.

Якщо Ви бажаєте, щоб на Вашій садибі росли прекрасні декоративні рослини і милував око чудовий смарагдовий газон – звертайтесь до нас і ми допоможемо Вам, виконавши для Вас наступні види робіт:

 • Проектні роботи по влаштуванню стаціонарних систем автоматичного поливу.
 • Монтажні та пусконалагоджувальні роботи по влаштуванню нових систем автоматичного поливу.
 • Продувка та консервація діючих поливних систем (поливных систем) на осінньо-зимовий період.
 • Запуск і налагодження діючих поливних систем на весняно-літній період.
 • Обслуговування поливних систем протягом весняно-літнього сезону (профілактика, регулювання, ремонт або заміна обладнання).
поливные системы, водоемы

Консультаційні послуги по підбору обладнання для поливних систем, його монтажу і експлуатації.

 

Декоративні водойми, струмки та водоспади

Вода - джерело життя. Споглядання води дарує спокій і вмиротворення, допомагає зосередитися і надихає. В усі часи людина  намагалася жити поблизу води, прагнула приручити цю стихію. Завжди водоспади, декоративні водойми і фонтани вважалися вишуканою прикрасою інтерєру і екстрерьєру.

 

Декоративні водойми (декоративные водоемы)

     Вода прикрашає ділянку, приваблює погляд і поліпшує мікроклімат в саду. Басейни бувають усіляких форм, створюються по різних технологіях, і для кожного саду можна підібрати спорудження, що підходить по стилі й улаштовує власника за вартістю. Вибираючи місце, де буде водойма (водоем), варто звернути увагу, яким воно буде виглядати з тих видових точок, звідки на нього дивляться найчастіше, - з вікон будинку із видових майданчиків для відпочинку. Крім того, водойму потрібно розташовувати так, щоб у нього не попадали стоки з ділянки, які часто містять хімікати. Існує декілька технологій, які відрізняються по складності, вартості й довговічності. Самий доступний варіант - це придбати в садовому центрі готову ємкість і вкопати її на ділянці. Спорудження водойми (водоема) за допомогою полімерних плівок обійдеться дорожче, а будівля капітального бетонного водоймища зажадає досить істотних витрат. Звичайно обриси готових ємкостей криволінійні й нагадують природні прудики, і тому ідеально підходять для пейзажного саду, але виглядають чужерідно в регулярному. Як правило, передбачається тераси, куди можна поставити горщики з водяними рослинами. Недорогі форми робляться із пластику, скловолоконні дорожче, але більше стійки до впливу навколишнього середовища, строк їхньої служби досягає 10 років. Готові форми неважко встановити самостійно, потрібно лише викопати яму підходящої конфігурації. Для цього ємкість кладуть на обране місце й «обводять» мотузками на кілочках. Яма повинна бути на 5-10 см ширше й глибше, ніж форма, і, копаючи, періодично потрібно робити «приміряння». Дно повинне бути строго горизонтальне, інакше після заповнення ставка вода буде переливатися через край. Його засипають вологим піском, потім форма вставляється в яму й заливається водою на 10 см, а простір між формою й ґрунтом до рівня води заповнюється піском або просіяною землею і акуратно втрамбовується. Необхідно переконатися, що під ємкістю не залишилося порожнеч, а ставок точно вирівняний. Поступово форму повністю заливають водою, одночасно зовні засипаючи ґрунт по стінках. Потім утрамбовують ґрунт навколо ставка й декорують його краю дерном або каменем.

поливные системы, водоемы поливные системы, водоемы
поливные системы, водоемы поливные системы, водоемы

       Гнучкі синтетичні плівки для будівництва штучних водойм (водоемов) виготовляють із полівінілхлориду (ПВХ) або спеціальної гуми (EPDM). Вони легко ріжуться, тому з них легко спорудити ставок будь-якої форми. Плівки досить тонкі, їх можуть ушкодити камення й інші гострі предмети. Щоб уникнути цього, дно ставка вистилається міцними геоматериалами – геотектилем, наприклад Поліетилен - найдешевший і самий недовговічний, він легко рветься й стає тендітним під дією ультрафіолету й морозу. Плівки із ПВХ досить міцні, морозостійкі й стійкі до механічних ушкоджень. Але, як і поліетилен, погано переносять сонячне світло. На деяких з них дається гарантія до 10 років. Гума EPDM - самий дорогий з листових матеріалів, але й самий довговічний, термін служби його досягає 50 років. Ця гума гнучка й міцна, вона стійка до ультрафіолету й температурних коливань. Бортики водойми повинні бути на одному рівні, щоб не стікала вода. Стінки ями потрібно зробити похилими, щоб запобігти опаданню схилу й полегшить укладання матеріалу. Для водяних рослин роблять уступ 20-30 см шириною, іноді більше - залежно від глибини й розмірів водойми. Для захисту матеріалу краще зробити піщану підкладку товщиною 3  см, зверху покласти міцну геотканину, а потім уже плівку. Якщо водойма велика й одного листа не вистачає, то склеюють декілька аркушів. По мірі заповнення водойми водою плівка опускається й приймає форму ставка. Зайву плівку обрізають залишаючт на березі смугу 15-20 см шириною, яку приховують під грунтом, каменями або дерном.

поливные системы, водоемы поливные системы, водоемы

       Бетонні водойми (водоемы) найбільш дорогі і довговічні, і виготовити їх можна абсолютно будь-якої форми. Без бетону не обійтися при будівництві басейнів з піднятими стінками, які нерідко зводять у садах регулярного стилю. Оскільки при створенні таких водойм потрібні спеціальні знання, краще звернутися в будівельну компанію, що дозволить уникнути наслідків неправильного монтажу - тріщин, і т.д. Технологія будівництва бетонних ставків мало відрізняється від зведення будь-якого відкритого плавательного басейну. Різниця в тім, що потрібно забезпечити посадкові місця для рослин, а декоративна обробка внутрішньої поверхні може бути простіше - часто досить покрити її шаром спеціальної фарби для водойм.

       Дзеркало води саме по собі досить ефектно й робить сад світліше - воно відбиває рослини, небо й будинок, грає сонячними зайчиками. Русло каскаду або струмка може бути виконане з бетону або мяких матеріалів - вибір залежить від швидкості потоку й висоти падіння води. Можливі й комбіновані рішення, коли русло струмка вистелене плівкою, а каскад - бетонний або камяний. На дні струмка красива однотонна галька, а зі смуг або плям білої й темно-сірої гальки можна створити малюнок, що імітує гру світла й тіні. Берега водойми або стінки басейну можуть бути облицьовані будь-якими матеріалами - від традиційного каменю й дерева до авангардної нержавейки. Прикрасить водойму й скульптури, які особливо гарні на тлі води: вони можуть бути частиною фонтана або самотньо підніматися в центрі басейну, а поціновувачі авангарду сподобаються плаваючі обєкти з кольорового скла, схожі на дивовижні квіти.

      При виборі прикрас потрібно обовязково враховувати стиль саду, інакше вони тільки зіпсують загальне враження. Сучасний сад не обходиться без підсвічування: граючи світлом, направляючи його з різних сторін, можна домогтися приголомшливих ефектів. Не обійшли ці тенденції й водойми - випускаються спеціальні плаваючі й підводні світильники.

Водоспади

      На відміну від декоративних водойм, водоспади можна використовувати як в оформленні ландшафтів, так і в дизайні інтерєру. Найчастіше на великих садових ділянках водоспади використовують разом з водоймою, комбінують з фонтанами, гротами і каскадами води. З їхньою допомогою створюють дивовижні казкові краєвиди. Для виготовлення водоспадів і водних каскадів використовують ті ж матеріали, що і для водойм, доповнюючи їх спеціальними насосами системами очищення води (аераторами).

поливные системы, водоемы поливные системы, водоемы

 Якщо у Вас невелика ділянка, не варто впадати у відчай і думати, що    водоспади, фонтани та інші водойми (водоемы) не для Вас. Досвідчений дизайнер допоможе вирішити цю проблему і водночас візуально збільшити простір.

Проектування декоративних водойм, струмків та водоспадів.

   - проект водойми

 • описання водойми
 • ескіз
 • розбивочне креслення чаші водойми
 • розрізи чаші водойми
 • розміщення обладнення в чаші водойми
 • специфікація матеріалів
 • принципова схема по електриці
 • специфікація основного обладнення

     - проект каскаду

 • описання каскаду
 • ескіз кам’яної кладки
 • схема влаштування каскаду
 • боковий розріз влаштування каскаду
 • схема розміщення підводної підсвітки на каскаді
 • специфікація матеріалів
 • специфікація основного обладнення
 • описання та рекомендації по обслуговування обладнення

Реконструкція діючих декоративних  водойм.
Будівництво ландшафтних водоспадів, струмків та гірок.
Монтаж обдаднання для систем біологічної і механічної    очистки води в декоративних водоймах.
Влаштування фонтанів і підводного підсвічування в  декоративних водоймах.
Комплексне обслуговування декоративних водойм, струмків та водопадів протягом весняно-літнього сезону (доглядні та очисні роботи, профілактика, регулювання, ремонт або заміна обладнання).

Перший заступник директора
Ілюк Володимир Іванович
т. 453-33-15
т. 050-334-08-54
т. 093-749-51-00
 e-mail: kpuzn@ukr.net


Створення інформаційно-рекламних квіткових композицій
Новини
Влаштування газонного покриття з газонної решітки
Укладка рулонного газону
Виготовлення вертикальних квіткових конструкцій
Виготовлення квіткових «скульптур»