Садові послуги

Догляд за об’єктом протягом року

 

      Залишилися позаду хвилювання про те, як же виглядатиме Ваша ділянка після візиту нашої організації, закінчено всі роботи із влаштування та оформлення дивовижних композицій і навколо будинку розкинувся мальовничий, і такий жаданий шматочок райського саду. Здавалося б, забуто всі тривоги, можна розслабитися і насолоджуватися дивною красою. Але ні, всі тільки починається!

       Кожна рослина тепер живе своїм власним життям з усіма складнощами погодних негараздів, "візитами" різних шкідників, браком корисних речовин у ґрунті, небажаними сусідами у вигляді бурянів. Щоб зберегти красу і здоровя саду, потрібен ретельний догляд за садом, це забере багато часу, сил і спеціальних знань.
Хто ж краще впорається з таким складним завданням як не професіонали!

Догляд за садом включає в себе:

 • Обрізка дерев і чагарників;
 • Стрижка газонів та живоплотів;
 • Удобрення ґрунту мінеральними і органічними добривами, обробка стимуляторами росту;
 • Догляд за газонами (аерація, вичісування, вапнування, полив, підсів рослин, мульчування,підживлення);
 • Знищення бурянів;
 • Боротьба із шкідниками і хворобами;
 • Полив і обприскування крон крупномірних пересаджених дерев;
 • Омолодження декоративних квіткових і рослинних композицій;
 • Підготовка рослин до зимування, а також захист від сонячних опіків, вітру;
 • Чищення і реставрація водойм

Щоб сад приносив Вам лише радість і став Вашою особливою гордістю, скористайтеся послугами професійного догляду за ним. І тоді Ви отримаєте справжнє задоволення від спілкування з природою!

Догляд за газоном

 

      Газон слугує зеленим оазисом в створенні атмосфери особистого благополуччя, являючись невід’ємною частиною живої природи в нашому сучасному житті. Адже трава покриває чверть всієї території суші. Газон запобігає ерозії ґрунту, зменшує пилоутворення, поглинає шум, регулює температуру, очищує повітря.

       Але газон – це дещо більше, ніж просто трава. Дотримуючись лише декількох важливих правил та порад, Ви можете постійно отримувати велике задоволення і радість від розкішної зелені на своїх ділянках.
Правильний догляд — стрижка, поливання, підгодівля і прополка — відразу позначається на зовнішньому вигляді газону. Але головний результат догляду, який з’являється не відразу, полягає в тому, щоб допомогти траві окріпнути, і тоді незваним гостям — бур’янам, моху і деяким хворобам — буде важче на ньому облаштуватися.

Провітрювання (Проколювання)

     Провітрюють газони спеціальними аераторами, або якщо газон не так великий, звичайними вилами. За допомогою цих інструментів проколюють верхній шар ґрунту, щоб відкрити шлях повітрю і воді до коріння. Все це стимулює утворення щільного дерну. Також аератори розбивають шкідливу повсть — шар ущільненого ґрунту і сухих стебел завтовшки близько 3 см, що залягає на глибині 8 см. Навесні і літом газон проколюють неглибоко, а восени, у вересні, проколювання краще провести вилами на всю їх довжину (відстань між рядами проколів має бути близько 15 см).

Вапнування

       Газон рідко потребує вапнування. Цю операцію проводять лише якщо газон виростає на кислому ґрунті, і при очевидних ознаках браку вапна: тонкій і рідкій траві, поширенню по газону мохів і щавелка. При проведенні вапнування вносять приблизно 0,5 кг спеціального товченого вапняку або доломітової муки на 1 м² газону. Операцію краще всього проводити у жовтні-листопаді для кращого розкислювання ґрунту і раз на 2-3 роки. Слід пам’ятати, що вапнування не лише покращує якості ґрунту, але і завдає йому шкоди — по ньому можуть поширитися деякі бур’яни, дощові черв’яки, а також з’явитися грибкові захворювання.

Стрижка газону

     Жодна інша робота з догляду за газоном не займає стільки часу, скільки стрижа. І водночас стрижка є найвідповідальнішою операцією з тих, що проводить рядовий садівник. Не дарма говорять, що ніщо не може так зіпсувати газон, як неправильна стрижка. З цього виходить, що відноситися до неї необхідно максимально серйозно: потрібно регулярно стригти газон і ніколи не зістригати траву дуже коротко.

       Газон стрижуть не лише для того, щоб підрізувати траву, що відросла. При правильній стрижці утворюється щільний і красивий трав’яний покрив. Секрет стрижки полягає в тому, що трава має бути настільки висока, щоб коріння отримувало достатню кількість живильних речовин, і досить коротка, щоб газон виглядав красиво. Висота трави повинна залишатися приблизно однаковою протягом всього сезону. Ще грамотна стрижка сприяє вимиранню багатьох видів бур’янів, а також впливає на склад вашого газону.

      Висота укосу може вагатися від 3 до 6 см. Звичайний газон зазвичай стрижуть на висоту приблизно 5 см, партерний газон підстригають на 3-4 см. Завищувати або занижувати висоту укосу, характерну для вашого газону, не треба. При постійному заниженні можливе збривання трав, що небезпечно для їх життя, а при частому завишенні по газону можуть поширитися не дуже декоративні трави, завжди присутні на будь-якому газоні.

       Дуже не бажано стригти мокрий газон, бо така стрижка найбільше пошкоджує газон. Ще газону дуже шкодить стрижка тріммером, а найбільше нешкідливою стрижкою є стрижка циліндровою газонокосаркою. Разом з верхівками трав стрижка віднімає багато сил в газону, тому після неї дуже корисно обробити газон спеціальним добривом і полити.

       Газон стрижуть починаючи з квітня-травня по жовтень. Зазвичай в середині і кінці літа, а також ранньою осінню досить однієї стрижки на тиждень. На початку літа і навесні, коли зростання трави найбільш інтенсивне, необхідно стригти по 2 рази на тиждень.

      Щоб газон виглядав акуратним, його краї потрібно регулярно підрівнювати. Зрізану траву слід прибирати. Підрівнювати краї газону можна ножицями з довгими ручками або спеціальним механічним пристроєм. Підрівнювання країв можна уникнути або звести цю операцію до мінімуму, якщо влаштувати довкола газону вузький бордюр.

садові послуги, догляд за деревами і кущами садові послуги, догляд за деревами і кущами

Чистка газону

       Кожен газон потребує регулярного чищення. Опале листя, незібрана скошена трава, різне сміття — все це представляє загрозу для газону. Зазвичай, якщо газонокосарка не забезпечена травозбиральником, чищення віяловими граблями проводять кожного разу після стрижки. Це робиться для того, щоб уникнути утворення повсті. Але повсть інколи корисна: під час засухи на газоні спеціально залишають скошену траву, щоб з її поверхні випаровувалося менше води. У будь-яких інших випадках повсть шкідлива — вона перешкоджає проникненню води і повітря до коріння і сприяє розвитку хвороб.

Мульчування

      Мульчування — це розподіл по поверхні газону рихлого органічного матеріалу. Суміш для мульчування зазвичай складається з родючого мінерального ґрунту, піску і джерела гумусу. Мета мульчування — заповнити дрібні нерівності, що виникли протягом сезону на поверхні ґрунту, і з часом наростити верхній родючий шар ґрунту. Ця операція дуже корисна для газону тим, що покращує водно-повітряний режим, збільшує дерновою шар ґрунту і насичує його живильними речовинами, стимулює утворення молодих пагонів у газонних трав, вирівнює поверхню газону і так далі. Завдяки регулярному мульчуванню газон стає стійкіший до засухи або перезволоження, а також набуває кращих декоративних властивостей.

Для кожного ґрунту потрібна своя суміш для мульчування:

 •  суміш для глинистих ґрунтів складається з однієї частини торфу, двох частин суглинку (можна узяти звичайну хорошу землю) і чотирьох частин піску.
 • суміш для суглинних (звичайних) ґрунтів складається з однієї частини торфу, чотирьох частин суглинку і двох частин піску.
 • суміш для піщаних ґрунтів — з двох частин торфу, чотирьох частин суглинку і однієїчастини піску.

       Мульчування проводять у вересні або жовтні. За день перед мульчуванням газон можна проколоти вилами, за рахунок цього ефективність мульчування сильно зростає. Перед самим мульчуванням необхідно ретельно почистити газон граблями. Внести слід близько 1,5 кг суміші на один м² газону. Потім як можна рівніше розподілити її по газону. Для цього можна використовувати мітлу або зворотну сторону садових грабель. Для великого газону можна змайструвати спеціальне «правило» з дошки. Внесена суміш не повинна сильно засипати і підминати траву під собою. Вона повинна лише присипати коріння. Стебла трав мають бути вище за суміш. Якщо присипати газон дуже сильно, то, знаходячись під товстим шаром землі, він може частково загинути, і весь наступний сезон буде в лисинах. Проводити мульчування краще всього через рік, проте варто врахувати, що після мульчування газону у вересні охайно виглядати він стане лише наприкінці травня наступного року.

Полив газону

       Будь-який газон потребує додаткового поливу. Не поливаючи газон, неможливо тримати його в належному стані. Якщо протягом місячної засухи ви не поливали свій газон, на ньому обов’язково з’являться лисини. Але це не означає, що в будь-який інший час можна обійтися без поливу. На недостатньо зволоженому газоні бур’яни починають поступово витісняти газонні трави.
 В середньому газон необхідно поливати один раз на тиждень, в посушливий період — до 2 разів. Дуже частий полив більше шкодить газону. Також шкідливе легке зволоження поверхні газону. Вода повинна проникати на 10 см в глибину ґрунту.

        Щоб визначити, чи має газон потребу в поливі, досить пройтися по ньому: якщо після проходу прим’ята вами трава відразу не піднімається, то пора поливати. Ще вірною ознакою є зміна кольору трави. Суха трава має тьмяний, сірий відтінок, а якщо довести газон до крайності — бурий. В цьому випадку терміново потрібний рясний полив. Поливати можна з лійки, якщо газон зовсім маленький, можна зі шланга, направивши пальцем струмінь, а можна спеціальним розбризкувачем. Ідеальний час поливу — вечір або ранок.

Догляд за деревами і кущами

 

Догляд за деревами з грудкою землі після посадки

 • перший рік забезпечується систематичний полив;
 • витрата води на одне дерево повинна становити 50-80 літрів;
 • для кращої приживлюваності застосовують робочі розчини, що стимулюють коренеутворення;
 • також слід видаляти кореневу поросль та жирові пагони на стовбурі;
 • з метою захисту кори від морозу і відперегріву влітку стовбур обмотують мішковиною;
 • один раз на 2-3 роки залежно від породи дерева проводять формування крони;
 • проводять систематичне роз рихлення грунту в при стовбурових лунках;
 • бажано щоденно проводити дощування крони;
 • систематично проводять боротьбу з хворобами і шкідниками;
 • глибинне підживлення проводять 2-3 рази за вегетаційний період;
 • пересадку крупно мірних дерев краще проводити механічним способом;

Догляд за саджанцями дерев після посадки

 • перший рясний полив проводять з розрахунку 25-40 літрів води на 1 дерево;
 • після поливу яму мульчують тонким шаром торфу або перегною чи кори  сосни;
 • протягом першого року рослинам потрібно регулярне поливання, яке поліпшує їх приживлюваність.

Догляд за деревами в наступні роки

 • Полив

-    норми та кратність поливу залежать від кліматичних і погодних умов, механічного складу грунту, ступеня вологолюбності, посухостійкості породи;
-    особливо важливо поливати дерева в період посиленого росту активних усмоктувальних коренів, пагонів і листя.

 • Підживлення

-    органічними добривами рекомендується підживлювати 1 раз у 2-3 роки;
-    міндобривами підживлюють 2-3 рази за вегетаційний період.
-    для зняття стресу з рослин після зимового пероду і для кращого укорінення застосовують стимулятори зросту.

садові послуги, догляд за деревами і кущами садові послуги, догляд за деревами і кущами
садові послуги, догляд за деревами і кущами садові послуги, догляд за деревами і кущами
 • Боротьба з бур’янами

-    при стовбурові ямки дерев слід утримувати від заростання бур’янами і в пухкому стані.

 • Формування і обрізування крони

-    слід періодично виявляти сухі гілки і проводити їх санітарну обрізку;
-    у дерев із плакучою та кулястою кроною важливо своєчасно вирізувати пагони, що розвиваються на підщепках нижче від місця щеплення та регулювати ріст, напрямок і густоту гілок;
-    у дерев із пірамідальною формою крони знімають усі гілки, що виходять за межі природної форми;
-    формувальне обрізування проводять для надання кроні кращого вигляду /наприклад, добиваються рівномірного розміщення скелетних гілок/;
-    виконуючи формувальну обрізку, треба враховувати форму крони, характер і зміни з віком, здатність витримувати обрізування, можливість пробудження сплячих бруньок;
-    укорочуючи пагони, зріз роблять над брунькою, що знаходиться із зовнішнього боку;
-    ступінь обрізування залежить від виду дерева, його віку і стану крони.

 • Догляд за штамбом

-     видаляють поросль біля кореневої шийки, пагони, що з’являються на штамбі в травні-червні пінцирують, а в липні зрізують на кільце.

 • Утеплення на зиму

-    теплолюбиві рослини утеплюють на зиму за допомогою гною, грубого парникового   перегною, торфу, компосту шаром до 15 см.

Догляд за квітниками, альпійськими гірками, рокаріями

 

      Квітники /альпійські гірки, рокарії/ -  один з наймальовничіших архітектурно-художніх елементів зовнішнього упорядкування, мають велику силу емоційного впливу. Мальовничі клумби-острівки, оточені газоном чи мощеною доріжкою дають змогу створити яскраві, або, навпаки, розмиті плями в садовому пейзажі. Подарувавши життя рослинам, не можна забувати, що вони вимагають постійного догляду і турботи. Щоб підтримувати красу й свіжість квітника потрібно докласти чимало зусиль і праці, часом це можуть зробити тільки фахівці

Застосування мінеральних і органічних добрив в зеленому господарстві

 

Аналіз  грунту в лабораторії (PH, зміст NPK, мікроелементів і важких металів)

 

         Всі рослини (дерева, кущі, квіти) потребують різну кислотність грунту. Одні рослини добре ростуть на грунтах з PH  - 5,5, другі PH – 7,5 – 8.
    Наше підприємство здатне провести в лабораторних умовах аналіз грунту (PH,  вміст NPK, азот, фосфор, калій, мікроелементів і важких металів) та надати рекомендації по результатах аналізу.

Захист зелених насаджень від шкідників і хвороб

 

-    виявлення шкідників і хвороб;
-    рекомендації по боротьбі зі шкідниками та хворобами.

Праця і засоби затрат на посадковий матеріал не загинуть даром  тільки тоді, коли буде організований регулярний догляд за рослинами, а також проводиться боротьба з шкідниками та хворобами.

       Щоб виявити наявність або спрогнозувати розвиток шкідників і хвороб, зелені насадження обстежують три – п’ять разів за вегетаційний період. Дуже швидко шкідники і хвороби розмножуються на ослаблених рослинах. Особливо багато шкідників на плодових культурах.

       В боротьбі з шкідниками і хворобами проводять агротехнічні, біологічні та хімічні заходи.
Асортимент отрутохімікатів дуже великий, але з їх застосуванням, дозуванням й термінами обробки, Вам допоможуть наші спеціалісти.

Кімнатні рослини

 

      Життя людини невід’ємно зв’язано з природою, а також з  життєдіяльністю рослин. У різних народів світу в залежності від їх відношення до рослин, є свої традиції і звичаї. Звичай прикрашати своє житло виник в країнах з яскраво виявленою зміною пори року. Багаторічна практика садівництва  дозволила відібрати з теплиці колекції рослин, більш стійких до мікроклімату житлових приміщень. Поступово сформувалися і правила утримання рослин в закритих приміщеннях.

      Роль живих рослин в інтер’єрі має важливе значення, так як вони створюють ілюзію контактів з природою, красу форм, приємні запахи, зелену окрасу, цілюще впливають на нервову систему, допомагають справлятися з поганим настроєм або стресовим станом.

      Кімнатні рослини потребують належного догляду за їх станом.
Спеціалісти нашого підприємства допоможуть Вам у створенні зелених інтер’єрів, а також нададуть рекомендації по:

-    догляду / пересадка, полив, підживлення,/;
-    виявленню та боротьбі з шкідниками і хворобами.


Ми надаємо також консультаційні послуги з усіх вище наведених послуг!

Агроном

Канєвська Наталія Іванівна
т.м. 093-749-51-54
e-mail: kpuzn@ukr.net


Створення інформаційно-рекламних квіткових композицій
Новини
Влаштування газонного покриття з газонної решітки
Укладка рулонного газону
Виготовлення вертикальних квіткових конструкцій
Виготовлення квіткових «скульптур»